Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Patrol

Znaleźli dziwny list do więźnia. Był nasączony narkotykami

21.04.2021 13:56 | 0 komentarzy | ska

Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Jastrzębiu-Zdroju skontrolowali korespondencję i znaleźli nietypowy list do więźnia, który odbywa karę w Szerokiej. Okazało się, że ich przypuszczenia były słuszne - papier był nasączony niedozwoloną substancją, prawdopodobnie o działaniu odurzającym. 

Znaleźli dziwny list do więźnia. Był nasączony narkotykami
Narkotyki miały trafić do więźnia w nasączonym papierze. Nie zwiodło to funkcjonariuszy służby więziennej. fot. mjr Marek Czarnota, ppor. Grzegorz Bojda
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nietypowy list w przesyłkach dla osadzonych

We wtorek 20 kwietnia funkcjonariusze Zakładu Karnego w Jastrzębiu- Zdroju w wyniki kontroli ujawnili w korespondencji zaadresowanej do osadzonego list nasączony substancjami niedozwolonymi. Przesyłka została zabezpieczona oraz przekazana do dalszych czynności Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Wykorzystują narkotesty i psy do kontroli

Funkcjonariusze tutejszej jednostki są regularnie szkoleni z zakresu przeciwdziałania przenikaniu na teren jednostek przedmiotów i substancji niedozwolonych. Realizują ją przy pomocy urządzeń technicznych (wykrywacze metalu, rentgen do prześwietlania paczek i bagażu), a także testerów do wykrywania substancji odurzających. Aby przeciwdziałać wnikaniu niedozwolonych substancji do więzień wykorzystuje się także psy specjalne - informuje ppor. Grzegorz Bojda, starszy wychowawca działu penitencjarnego Zakładu Karnego w Jastrzębiu-Zdroju.

Nie tylko w Szerokiej

Listy z narkotykami dla więźniów to nic nowego. Warto przypomnieć, że podobne zdarzenie miało miejsce w ubiegłym roku w zakładzie karnym w Raciborzu. Wówczas w paczce do osadzonego ktoś próbował przemycić niepozorne krzyżówki, również nasączone substancją psychoaktywną. Niezwłocznie przeprowadzone narko-testem badanie dało wynik pozytywny. Przedmioty zabezpieczono i wraz z danymi nadawcy paczki przekazano Policji, a dyrektor Zakładu Karnego w Raciborzu wszczął czynności wyjaśniające. Do zdarzenia doszło 3 sierpnia 2020 roku.