Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Patrol

Tragedia w Jastrzębiu. Nie żyje motocyklista

12.04.2021 09:56 | 10 komentarzy | acz
Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 10:11

TEKST AKTUALIZOWANY

Policjanci z Jastrzębia-Zdroju poszukują kierowcy, który w sobotę doprowadził do wypadku drogowego i uciekł z miejsca zdarzenia. Obrażenia 52-latka okazały się śmiertelne. Sprawca wypadku poruszał się samochodem osobowym jeep.

Tragedia w Jastrzębiu. Nie żyje motocyklista
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do wypadku doszło w sobotę po godzinie 19.00 w Jastrzębiu-Zdroju na ulicy Armii Krajowej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń jastrzębskiej drogówki, kierujący samochodem jeep z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w prawidłowo kierującego motorowerem. W wyniku zderzenia 52-letni pasażer jednośladu poniósł śmierć na miejscu, natomiast kierujący został przewieziony do szpitala. Pojazd jeep jeszcze tej samej nocy został odnaleziony i zabezpieczony na terenie powiatu wodzisławskiego. Policjanci z wydziału kryminalnego jastrzębskiej komendy nadal poszukują sprawcy tego tragicznego wypadku, który od soboty ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości. Jastrzębscy mundurowi dzięki natychmiastowej reakcji świadków posiadają zapis urządzenia rejestrującego, na którym zapisał się pojazd, jak i sprawca wypadku.

Policja prosi osoby posiadające jakiekolwiek informacje w tej sprawie o kontakt z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju na numer telefonu 47 85 542 00 lub alarmowy 997.


AKTUALIZACJA:
12 kwietnia poszukiwany 44-letni mężczyzna wraz z adwokatem zgłosił się do jastrzębskiej jednostki. Czynności ze sprawcą zdarzenia trwają.