Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Patrol

Rowerzysta porażony prądem w Rybniku. Spadły na niego zerwane kable

05.04.2021 20:04 | 0 komentarzy | ska

Na ul. Wielopolskiej w Rybniku w poniedziałek 5 kwietnia doszło do dramatycznego wypadku. W wyniku silnego wiatru zerwane zostały kable energetyczne, które poraziły przejeżdząjącego nieopodal rowerzystę. 

Rowerzysta porażony prądem w Rybniku. Spadły na niego zerwane kable
39-letni rowerzysta przejeżdżał przez mostek, kiedy spadł na niego zerwany kabel. fot. KM PSP Rybnik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rowerzysta porażony prądem w Rybniku. Spadły na niego zerwane kable

Rowerzysta doznał poparzeń trzeciego stopnia. Dodatkowo, w miejscu zerwania kabli doszło do pożaru, bo zapaliła się ściółka leśna. Wszystko przez drzewo, które silny wiatr przewrócił na słup elektryczny. 

Na miejscu zdarzenia pracowali strażacy, zespół pogotowia ratunkowego, który zabrał do szpitala poparzonego mężczyznę oraz pogotowie energetyczne, które usunęło awarię sieci. 

Służby meteorologiczne ostrzegają przed silnym wiatrem w całym województwie śląskim. Warto dodać, że strażacy z Rybnika i powiatu rybnickiego interweniowali w Lany Poniedziałek jeszcze kilkakrotnie w związku z usuwaniem skutków wichury, a także pożarami traw. Zwisające kable stwarzały niebezpieczeństwo przy ul. Głównej w Jejkowicach, a pożary traw gaszono m.in. przy ul. Żorskiej w Gotartowicach i w Boguszowicach przy ul. Błękitnej. 

fot. KM PSP Rybnik (2)