Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Patrol

Strażacy z Samborowic zbierają na renowację sztandaru. Potrzebują 9 tys. złotych

02.04.2021 11:25 | 0 komentarzy | mad

– Zwracamy się z prośbą o wsparcie naszej inicjatywy i pomoc w renowacji naszego sztandaru. Każda złotówka jest na wagę złota – mówią strażacy z Samborowic.

Strażacy z Samborowic zbierają na renowację sztandaru. Potrzebują 9 tys. złotych
Tak obecnie prezentuje się sztandar jednostki, fot. OSP Samborowice
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Samborowicach (gm. Pietrowice Wielkie) ogłosili zbiórkę środków na renowację sztandaru. O wsparcie proszą na rok przed 100-leciem istnienia jednostki. – Chcielibyśmy, by nasz sztandar był godny tych uroczystości, a nie jesteśmy w stanie udźwignąć kosztów renowacji, które szacowane są na 9000 zł – argumentują.

I jak przypominają strażacy, od początku istnienia OSP w Samborowicach na pierwszym miejscu jest ochrona życia, zdrowia, mienia i środowiska przed pożarami, klęskami żywiołowymi oraz wspieranie lokalnej społeczności. – Od lat zrzeszamy grupę ochotników, która jest w stanie się zmobilizować i pomóc w każdej sytuacji. Posiadamy także liczne grupy nie tylko młodzieżowe 10-18 lat, ale i dziecięce 4-10 lat, które przez swoje działania uczymy i motywujemy do dalszej pracy – mówią w tamtejszej OSP, prosząc o wsparcie. – Każda złotówka jest na wagę złota – podkreślają.

Strażaków można wesprzeć TUTAJ