Poniedziałek, 14 czerwca 2021

imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana

RSS

Patrol

Strażacy z Samborowic wyruszyli w góry. Co to za akcja? [ZDJĘCIA]

22.03.2021 10:19 | 2 komentarze | d

Zostań dawcą szpiku tak jak my - walczymy nie tylko z pożarami ale i z nowotworami” – pod takim hasłem strażacy z Samborowic (gm. Pietrowice Wielkie) prowadzą akcję zdobywania Korony Gór Polski.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Strażacy w ostatnich tygodniach zdobyli: Biskupią Kopę, Kłodzką Górę i Czupel. Natomiast w minioną niedzielę, 21 marca, weszli na Kowadło (988 m n.p.m) oraz Rudawiec (1112 m n.p.m).

– Wspólna pasja, jeden cel - pomoc. Dlaczego to robimy? Po to by zwracać uwagę na choroby nowotworowe i zachęcać do zapisania się do bazy dawców szpiku Fundacji DKMS - tak jak my. Jeżeli nic to nie kosztuje, to dlaczego nie pomóc? – argumentują.

Poczynania strażaków można obserwować TUTAJ.

Fundacja DKMS to międzynarodowa organizacja non-profit zajmująca się walką z nowotworami krwi i innymi chorobami układu krwiotwórczego. Do bazy Fundacji może dołączyć każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania. – Zamów pakiet rejestracyjny, wypełnij formularz, pobierz wymaz z wewnętrznej strony policzka i odeślij całość do nas. Z przesłanej próbki wykonywana jest typizacja antygenów zgodności tkankowej. Wyniki wraz z danymi z formularza wprowadzane są do bazy dawców. Proces trwa ok. 2-3 miesiące – zachęca Fundacja. Szczegóły znajdują się na stronie www.dkms.pl.