Czwartek, 15 kwietnia 2021

imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida

RSS

Patrol

Znęcał się i groził żonie nożem. Dostał nakaz opuszczenia mieszkania

09.03.2021 09:49 | 2 komentarze | juk

Mieszkaniec Pszowa został zatrzymany podczas kolejnej awantury domowej. Mężczyzna od kilku lat znęcał się psychiczne i fizyczne nad swoją żoną. Grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Znęcał się i groził żonie nożem. Dostał nakaz opuszczenia mieszkania
Sprawcy przemocy za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do pięciu lat. (fot. ilustracyjne/KPP w Jastrzębiu-Zdroju)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W miniony weekend doszło do awantury domowej w jednym z osiedlowych mieszkań w Pszowie. Sprawcą był nietrzeźwy mężczyzna w wieku 73 lat. - Na miejscu zdarzenia okazało się, że mężczyzna od kilkunastu lat stosuje przemoc wobec swojej żony i to zarówno psychiczną, jak i fizyczną - przekazuje Patryk Błasik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl.

Wobec sprawcy awantury została wszczęta procedura niebieskiej karty z uwagi na wieloletnią przemoc. Patryk Błasik wymienia, że polegała ona na: znieważaniu i poniżaniu swojej żony, szarpaniu jej za ubranie, a także grożenie przy użyciu niebezpiecznego narzędzia, jakim był nóż.

73-latek z uwagi na stan nietrzeźwości, w jakim się znajdował, został zatrzymany do wytrzeźwienia a policjanci skorzystali z procedury antyprzemocowej, wydając wobec mężczyzny nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia. Sprawcy przemocy za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do pięciu lat.