Czwartek, 15 kwietnia 2021

imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida

RSS

Patrol

Będzie wspólne miejsce do ćwiczeń strażaków i służby więziennej [ZDJĘCIA]

08.03.2021 16:08 | 0 komentarzy | ska

W Komendzie Miejskiej PSP w Jastrzębiu-Zdroju odbyło się oficjalne podpisanie porozumienia pomiędzy Zakładem Karnym w Jastrzębiu-Zdroju i KM PSP Jastrzębie-Zdrój. Porozumienie dotyczy stworzenia wspólnej bazy treningowej. 

Będzie wspólne miejsce do ćwiczeń strażaków i służby więziennej [ZDJĘCIA]
Porozumienie sprawie wspólnej bazy treningowej podpisali ppłk Wojciech Emerling, Dyrektor Zakładu Karnego w Jastrzębiu – Zdroju i st. bryg. Wojciech Piechaczek, Komendant Miejski PSP w Jastrzębiu-Zdroju. fot. Justyna Siedlecka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Będzie wspólne miejsce do ćwiczeń strażaków i służby więziennej [ZDJĘCIA]

Z inicjatywy Ministra Michała Wosia Służba Więzienna i Państwowa Straż Pożarna będą miały wspólną bazę treningową. Tuż przy Zakładzie Karnym w Jastrzębiu – Zdroju powstanie kompleks ćwiczebno-szkoleniowy. W obecności zastępcy Dyrektora Generalnego Służby Więziennej, gen. Andrzeja Leńczuka i oraz Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Jacka Kleszczewskiego porozumienie w tej sprawie podpisali ppłk Wojciech Emerling, Dyrektor Zakładu Karnego w Jastrzębiu – Zdroju i st. bryg. Wojciech Piechaczek, Komendant Miejski PSP w Jastrzębiu-Zdroju.

Zakład Karny w Jastrzębiu - Zdroju, poza ściśle zamkniętym obszarem, posiada w trwałym zarządzie teren, na którym znajduje się trenażer Służby Więziennej tzw. „gumowe miasteczko”, służący funkcjonariuszom do treningu działania w ciasnych pomieszczeniach. W ramach porozumienia pomiędzy formacjami, obok istniejących już obiektów zostaną ulokowane kolejne stanowiska, które będą mogły służyć realizacji szkoleń i ćwiczeń z zakresu działań straży pożarnej, w tym z ratownictwa wysokościowego i działań poszukiwawczo – ratowniczych, szczególnie z wykorzystaniem psów ratowniczych. Mający stanąć na tym terenie obiekt ćwiczebno-szkoleniowy będzie imitacją budynku mieszkalnego, zaadaptowanego do nauki i doskonalenia zawodowego strażaków oraz innych służb ratowniczych i mundurowych.

Dzisiejsze porozumienie otwiera nowe możliwości rozwoju i szkolenia dla służb mundurowych - mówił Michał Woś, wiceminister sprawiedliwości oraz Poseł na Sejm RP. – Ciągłe doskonalenie kwalifikacji ma ogromne znaczenie podczas akcji, wtedy liczy się szybkie i skuteczne, ale też spokojne działanie ratowników. – dodaje.

Ludzie:

Michał Woś

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości