Czwartek, 15 kwietnia 2021

imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida

RSS

Patrol

9 zastępów gasiło pożar dachu i komina w Rogowie

08.03.2021 14:56 | 1 komentarz | ska

Na ul. Raciborską w Rogowie dyżurny stanowiska kierowania w komendzie PSP w Wodzisławiu Śląskim zadysponował aż 9 zastępów strażaków. Według zgłoszenia doszło tam do pożaru poddasza. Na miejscu okazało się, że pali się już dach.

9 zastępów gasiło pożar dachu i komina w Rogowie
Do pożaru doszło w piątek 5 marca po godz. 9.00 rano. fot. KP PSP Wodzisław Śląski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

9 zastępów gasiło pożar dachu i komina w Rogowie

Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów straży okazało się, że pali się dach budynku jednorodzinnego. W trakcie rozpoznanie okazało się także, że pali się również sadza w kominie. Gaszenie dachu prowadzone było od środka budynku przez strażaków zabezpieczonych w aparaty powietrzne oraz z zewnątrz przy wykorzystaniu drabiny mechanicznej. W celu umożliwienia dotarcia do palących się materiałów konieczne było rozebranie części pokrycia dachowego. Spaleniu uległo około 30 m2 dachu.

- W sumie w zdarzeniu uczestniczyło 9 pojazdów pożarniczych w tym 6 gaśniczych i 25 strażaków. Prawdopodobnie związek z powstaniem pożaru dachu miało zapalenie się sadzy w kominie. Dlatego apelujemy do wszystkich właścicieli i osób odpowiedzialnych za stan techniczny budynków o dbałość o właściwe utrzymanie przewód spalinowych - apeluje bryg. Jacek Filas, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Wodzisławiu Śląskim.