Piątek, 16 kwietnia 2021

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

RSS

Patrol

Prawo jazdy kupił w internecie. Wpadł, bo nie znał podstawowych przepisów

08.03.2021 13:39 | 5 komentarzy | żet

Mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego próbował przekonać policjantów z Raciborza, że zdał na prawo jazdy w Wielkiej Brytanii.

Prawo jazdy kupił w internecie. Wpadł, bo nie znał podstawowych przepisów
30-latek posługiwał się fałszywym prawem jazdy, a samochód, którym kierował, nie był ubezpieczony.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

5 marca o godz. 21.10 policjanci z Raciborza zatrzymali na ulicy Reymonta kierującego bmw mężczyznę. Celem kontroli było sprawdzenie legalności pojazdu i dokumentów. 30-latek okazał angielskie prawo jazdy, którego wygląd wzbudził podejrzenia policjantów.

- Na początku rozmowy kierowca szedł, w zaparte twierdząc, że prawo jazdy jest prawdziwe i legalnie je zdał w Wielkiej Brytanii. Jednakże po krótkiej chwili, gdy dociekliwość stróży prawa, była większa, a znajomość przepisów ruchu drogowego kierowcy znikoma, przyznał się, że jest to fałszywy dokument zakupiony w Internecie - informuje nadkom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Ponadto okazało się, że bmw nie jest ubezpieczone. Samochód został odholowany na policyjny parking strzeżony. 30-latek odpowie przed sądem za posługiwanie się fałszywym prawem jazdem. Maksymalny wymiar kary za popełnienie tego przestępstwa to pięć lat więzienia.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet