Czwartek, 25 lutego 2021

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Patrol

Odkręcił gaz w bloku, bo chciał się zabić

22.02.2021 13:01 | 0 komentarzy | ska

W piątek 19 lutego pięć zastępów strażaków pojechało o godz. 16.43 na ul. Marusarzówny, gdzie doszło do próby samobójczej, która mogła kosztować życie wielu innych osób. Jeden z lokatorów odkręcił gaz, bo chciał odebrać sobie życie. 

Odkręcił gaz w bloku, bo chciał się zabić
W akcji ratowniczej udział brało 5 zastępów strażaków.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Odkręcił gaz w bloku, bo chciał się zabić

Strażacy przyjęli zgłoszenie o próbie samobójczej w bloku i szybko pojechali pod wskazany adres. Ze zgłoszenia wynikało, że jeden z lokatorów odkręcił gaz. - Przed przyjazdem zastępów PSP brat właściciela otworzył drzwi do mieszkania zakręcił gaz i przewietrzył mieszkanie. Działania zastępów polegały na udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy poszkodowanemu. Dokonano pomiarów w mieszkaniu brak wykrycia obecności gazu oraz tlenku węgla. Poszkodowany został zabrany do szpitala przez zespół pogotowia ratunkowego - informują strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Jastrzębiu-Zdroju. Na miejcu zdarzenia działali także policjanci i pogotowie awaryjne spółdzielni mieszkaniowej. 


 Nie odbieraj sobie życia! 

Jeśli przychodzą Ci do głowy myśli samobójcze, koniecznie skorzystaj z pomocy. Nie ma sytuacji bez wyjścia! Jest wiele osób, które chcą Ci pomóc. Warto zadzwonić na jeden z numerów specjalnych telefonów zaufania. Nikt nie dowie się o tym, że dzwoniłeś, a na pewno uda się w ten sposób znaleźć rozwiązanie Twoich problemów:

  • Ogólnopolski Telefon Zaufania dla osób w kryzysie emocjonalnym: 116 123
  • Ogólnopolski Telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Telefon zaufania Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach: 800 163 090
  • Telefon wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym: 800 702 222
  • Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie "Niebieska linia": 800 120 002