Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona

RSS

Patrol

Koparka uszkodziła gazociąg na Ostrogu. Obyło się bez ewakuacji mieszkańców

15.02.2021 15:12 | 0 komentarzy | żet

Rankiem 15 lutego strażacy z Raciborza odebrali zgłoszenie o uszkodzeniu podczas prac ziemnych rury gazowej (godz. 8.53).

Koparka uszkodziła gazociąg na Ostrogu. Obyło się bez ewakuacji mieszkańców
Do akcji na ul. Królewskiej w Raciborzu skierowano strażaków zawodowych oraz ochotników z Markowic (fot. OSP Racibórz Markowice).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło na ul. Królewskiej w Raciborzu. Operator koparki przysypał ziemią uszkodzony gazociąg, dzięki czemu ograniczono ulatnianie się gazu. Strażacy przy pomocy eksplozymetru wyznaczyli strefę zagrożenia wybuchem. Mieszkańców okolicznych budynków przygotowano do ewentualnej ewakuacji (ostatecznie nie było to konieczne). Zabezpieczono też znajdujące się w pobliżu okno do piwnicy, w której rozpalony był piec. Wkrótce na miejsce przybyli również pracownicy pogotowia gazowego, którzy zajęli się usunięciem awarii. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 1 tys. zł.

Dodajmy, że tego dnia strażacy interweniowali jeszcze w związku z kolizją drogową, do której doszło na ul. Magdaleny w Krzanowicach (godz. 7.55). Kierujący audi a6 wjechał w ogrodzenie posesji. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator oraz instalację LPG uszkodzonego pojazdu. Kierowcy nic się nie stało.

Kolejne interwencje dotyczyły sopli lodu, które zwisały z budynków przy ulicach Drzymały i Stalmacha w Raciborzu (piszemy o tym tutaj: Strażacy mają pełne ręce roboty - przez topniejący śnieg, sople lodu i nieróbstwo zarządców budynków).