Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Patrol

Śląska policja ma nowego szefa. Krzysztof Justyński emerytem

12.02.2021 13:32 | 0 komentarzy | ska

Nowym szefem śląskiego garnizonu został insp. Roman Rabsztyn, do tej pory pierwszy zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. Zastąpi on od 16 lutego związanego wcześniej z Wodzisławiem i Jastrzębiem nadinsp. dra Krzysztofa Justyńskiego, który przeszedł na emeryturę.

Śląska policja ma nowego szefa. Krzysztof Justyński emerytem
Roman Rabsztyn (z lewej) zastąpi odchodzącego na emeryturę Krzysztofa Justyńskiego (z prawej) na stanowisku komendanta wojewódzkiego policji. fot. KWP
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Śląska policja ma nowego szefa. Krzysztof Justyński emerytem

Na stanowisko szefa śląskiego garnizonu Policji minister Mariusz Kamiński powołał insp. Romana Rabsztyna. Swoje zadania zacznie wykonywać 16 lutego br. inspektor Roman Rabsztyn skończył Akademię Świętokrzyską w Kielcach oraz Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Pełnił służbę na stanowiskach związanych ze zwalczaniem przestępczości gospodarczej oraz w pionie ruchu drogowego. Był między innymi zastępcą komendanta miejskiego i komendantem miejskim w Zabrzu. Od 2015 roku był pierwszym zastępcą komendanta wojewódzkiego Policji w Katowicach. Inspektor Roman Rabsztyn zastąpił na tym stanowisku nadinsp. Krzysztofa Justyńskiego, który przeszedł na emeryturę.

Przypomnijmy, że Krzysztof Justyński został powołany na stanowisko komendanta wojewódzkiego prosto z komendy w Wodzisławiu Śląskim, którą szefował do maja 2016 roku. Wcześniej pełnił funkcję pierwszego zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim oraz do 2008 r. pierwszego zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Jastrzębiu-Zdroju. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda postanowieniem z dnia 17 lipca 2017 roku mianował insp. Krzysztofa Justyńskiego na stopień generalski.

Nadinspektor Krzysztof Justyński pełni służbę w Policji od 1992 roku. Z wykształcenia jest prawnikiem - absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie uprawnień pedagogicznych w Śląskiej Wyższej Szkole Zarządzania im. gen. Jerzego Ziętka w Katowicach oraz Studium Zarządzania o profilu Zarządzanie w jednostkach Policji w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. 

Nowy Komendant Wojewódzki Policji insp. Roman Rabsztyn był dotychczas odpowiedzialny w KWP za pion prewencji.