Niedziela, 26 września 2021

imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza

RSS

Patrol

Raciborzanin wypalał kable w kamienicy. Interweniowała straż pożarna

01.02.2021 11:13 | 0 komentarzy | żet

Kolizje drogowe, zadymienie w kamienicy przy ul. Stalmacha, wyciek gazu - te zdarzenia wymagały interwencji strażaków z powiatu raciborskiego podczas minionego weekendu (29-31.01.2021 r.).

Raciborzanin wypalał kable w kamienicy. Interweniowała straż pożarna
Zdjęcie poglądowe (arch. Nowiny.pl).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W piątek 29 stycznia strażacy z powiatu raciborskiego interweniowali w związku z kolizjami drogowymi, do których doszło w Rzuchowie (30 000 złotych strat po zderzeniu mercedesa z hondą), Kuźni Raciborskiej (Chciał uniknąć zderzenia z dzikiem, podróż zakończył w rowie) oraz Rudyszwałdzie (ul. Rakowiec, kierowca opla insigni na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie posesji, wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 7 tys. zł).

W sobotę 30 stycznia strażacy interweniowali na ul. Stalmacha w Raciborzu. Zgłoszenie dotyczyło zadymienia w budynku wielorodzinnym. Na miejscu okazało się, że do zadymienia doszło wskutek opalania kabli przez jednego z lokatorów. Ognisko zostało ugaszone przed przybyciem służb. Strażacy oddymili pomieszczenia, a następnie sprawdzili je detektorem wielogazowym oraz kamerą termowizyjną.

W niedzielę 31 stycznia strażacy interweniowali na stacji paliw przy ul. Rybnickiej w Raciborzu, gdzie doszło do wycieku gazu z instalacji LPG. Strażacy ustalili, że przyczyną wycieku jest nieprawidłowe podłączenie pistoletu ładującego do instalacji. Po odłączeniu dopływu paliwa wyciek ustał. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 100 zł (uszkodzony wlew instalacji LPG).

1 lutego strażacy z powiatu raciborskiego zdążyli już interweniować przy ul. Żółkiewskiego w Raciborzu (godz. 00.16), gdzie ugasili pożar śmietnika (prawdopodobnie doszło do podpalenia, wartość strat oszacowano na kwotę 1 tys. zł), a także na ul. Opawskiej w Raciborzu (godz. 6.11), gdzie usunęli plamę oleju z jezdni.