Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Patrol

Sprawca rozboju wpadł na... policjanta

25.01.2021 15:27 | 0 komentarzy | żet

Policjant z wydziału kryminalnego wracając do domu natrafił na mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi sprawcy rozboju, którego dokonano kilka godzin wcześniej.

Sprawca rozboju wpadł na... policjanta
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do rozboju doszło w piątek 22 stycznia około godziny 17.30 na placu Dominikańskim w Raciborzu. - Wówczas napastnik używając gróźb i przemocy zabrał poszkodowanemu telefon komórkowy o wartości około 1 300 złotych i oddalił się. Poszkodowany o zaistniałej sytuacji powiadomił dyżurnego raciborskiej Policji opisując rysopis sprawcy - informuje nadkom. Mirosław Szymański z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Szczęście dopisało policjantowi z wydziału kryminalnego, który po godzinie 22.00, wracając ze służby, zauważył w centrum miasta osobę odpowiadającą rysopisowi sprawcy rozboju sprzed kilku godzin. Policjant zatrzymał mężczyznę i powiadomił dyżurnego jednostki. Na miejsce przybyli mundurowi z prewencji, którzy przejęli osobę związaną z przestępstwem.

Sprawca przestępstwa to 36-letni mieszkaniec Raciborza. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie przedstawiono mu zarzut rozboju. - W sobotę 23 stycznia prokurator na wniosek raciborskich śledczych zastosował w stosunku do niego dozór policyjny. Grozi mu do 12 lat pobytu w więzieniu - dodaje M. Szymański.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet