Poniedziałek, 8 marca 2021

imieniny: Beaty, Wincentego, Jana

RSS

Patrol

Przejazd przez rondo turbinowe w Raciborzu to za wiele dla pijanego kierowcy. Zobaczcie, co zrobił [FILM]

25.01.2021 10:10 | 2 komentarze | żet

Kierowca renault clio wypadł z ronda. Następnie został ujęty przez świadka, który wezwał na miejsce policję. Okazało się, że kierowca renault był nietrzeźwy.

Przejazd przez rondo turbinowe w Raciborzu to za wiele dla pijanego kierowcy. Zobaczcie, co zrobił [FILM]
Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę serwisu Raciborz24.pl.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło 23 stycznia około godz. 17.30 na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Bosackiej w Raciborzu. Kierujący renault 71-letni mężczyzna wypadł z nowego ronda turbinowego. Świadek zdarzenia ujął mężczyznę i wezwał na miejsce policję.

- Dyżurny niezwłocznie na miejsce skierował policjantów, którzy około godziny 17.30 zatrzymali 71-letniego mieszkańca Raciborza i zabezpieczyli pojazd, którym się poruszał. Ponadto stróże prawa potwierdzili przypuszczenie zgłaszającego, gdyż nieodpowiedzialny kierowca w organizmie miał prawie 1,5 promila alkoholu - informuje nadkom. Mirosław Szymański z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

71-letni mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji. Maksymalny wymiar kary za popełnione przez niego przestępstwo to dwa lata więzienia.

Komendant Łukasz Krebs skierował podziękowania do świadka, który zareagował w sytuacji zagrożenia.

Na zakończenie dodajmy, że w trakcie minionego weekendu (22-24 stycznia 2021 r.) policjanci z Raciborza ujawnili jeszcze dwóch innych nietrzeźwych kierowców.