Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Patrol

Starsza kobieta wzywała pomocy. Strażacy wyważyli drzwi do jej mieszkania

25.01.2021 09:15 | 0 komentarzy | żet

Podczas minionego weekendu (22-24 stycznia) strażacy z powiatu raciborskiego odnotowali szereg zgłoszeń dotyczących m.in. tlenku węgla, kolizji drogowej, powalonego drzewa, pożaru oraz starszej osoby, która nie była w stanie samodzielnie podejść do drzwi.

Starsza kobieta wzywała pomocy. Strażacy wyważyli drzwi do jej mieszkania
Zdjęcie poglądowe (arch. Nowiny.pl).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piątek 22 stycznia minął strażakom na wypompowaniu wody z zalanej piwnicy (Racibórz ul. Świerkowa, godz. 15.39), sprawdzeniu budynku wielorodzinnego pod kątem obecności tlenku węgla (Racibórz ul. Michejdy, godz. 17.41, faktycznie stwierdzono obecność czadu, jednak nikt nie ucierpiał, zarządcy budynku zalecono kontrolę przewodów kominowych) oraz otwarciu mieszkania, w którym znajdował się schorowana kobieta (Racibórz ul. Katowicka, godz. 19.39, 85-latce udzielono pomocy, a następnie przekazano pod opiekę ratowników medycznych, którzy przewieźli ją do szpitala).

23 stycznia strażacy ugasili pożar sadzy w kominie domu jednorodzinnego przy ul. Słowackiego w Szonowicach (godz. 00.01). Obyło się bez strat i osób poszkodowanych. Następnie o godz. 11.23 usunęli drzewo powalone na ul. Cmentarną w Raciborzu. W tym przypadku straty wyniosły 300 zł i złożyło się nań uszkodzenie ogrodzenia, na które spadło drzewo. O godz. 14.12 strażacy udali na ul. 1 Maja w Pietrowicach Wielkich, gdzie wypompowali wodę z zalanej piwnicy, a o godz. 15.41 usunęli słup telekomunikacyjny, który został powalony przez wiatr na jezdnię ulicy Nad Koleją w Raciborzu. Ostatnia sobotnia interwencja strażaków miała związek z zapachem spalenizny, który był wyczuwalny w kamienicy przy ul. Ogrodowej w Raciborzu (godz. 21.12). Strażacy sprawdzili kamerą termowizyjną wszystkie pomieszczenia w budynku, jednakże zagrożenia nie stwierdzono.

24 stycznia o godz. 3.03 strażacy zawodowi oraz ochotnicy interweniowali na ul. Raciborskiej w Kornowacu. Wyciągnęli karetkę, która osunęła się z jezdni i ugrzęzła w błocie. Niestety, w trakcie tej interwencji w błocie ugrzązł jeden z wozów strażackich, który również trzeba było wydobyć na twardszy grunt.

Następnie strażacy udali się na ul. Raciborską w Tworkowie, gdzie doszło do kolizji drogowej (pisaliśmy o tym tutaj: Zderzenie volkswagena z oplem na DK 45 nieopodal Raciborza).