Sobota, 23 stycznia 2021

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Patrol

Epidemia koronawirusa:

Wypadki i alarm z czujnika czadu - interwencje strażaków z Jastrzębia-Zdroju

13.01.2021 12:10 | 0 komentarzy | ska

We wtorek 12 stycznia strażacy z Jastrzębia-Zdroju pomagali przy dwóch wypadkachdrogowych w sąsiednich powiatach, zostali wezwani do otwarcia mieszkania oraz otrzymali informację o alarmie z czujnika czadu. 

Wypadki i alarm z czujnika czadu - interwencje strażaków z Jastrzębia-Zdroju
Do wypadku w Połomi doszło 12 stycznia na skrzyżowaniu ul. Wolności i Szkolnej. fot. Wodzisław Śląski i okolice - informacje drogowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wypadki i alarm z czujnika czadu - interwencje strażaków z Jastrzębia-Zdroju

Dwa zastępy strażaków z Jastrzębia-Zdroju pojechały o 9.01 do Połomi na ul. Wolności, gdzie doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych. Zdarzenie zabezpieczali również ratownicy pogotowia ratunkowego. 

O 17.50 strażacy otrzymali zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o konieczności pomocy w otwarciu mieszkania przy ul. Kopernika w Jastrzębiu-Zdroju. Na szczęście lokatorka sama otworzyła drzwi ratownikom przed przyjazdem strażaków. Okazało się, że spała.

O godz. 18.37 w jednym z mieszkań przy ul. Marusarzówny włączył się czujnik tlenku węgla. Strażacy pojechali na miejsce i sprawdzili atmosferę w mieszkaniu i pionie budynku. Nie było osób poszkodowanych. 

Kolejny wypadek już 13 stycznia miał miejsce w Pielgrzymowicach przy ul. Ciesyńskiej. Do strażaków zgłoszenie wpłynęło o godz. 4.46 nad ranem. Zderzyły się trzy samochody.