Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Patrol

Na sygnale i w blasku flar. OSP Rzuchów z nowym wozem [ZDJĘCIA, WIDEO]

08.01.2021 19:44 | 0 komentarzy | mad

8 stycznia dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzuchowie zapisze się w historii jako dzień szczególny. To właśnie dzisiaj przyjechał tam nowy wóz. – To spełnienie naszych marzeń – mówili nam strażacy.

Na sygnale i w blasku flar. OSP Rzuchów z nowym wozem [ZDJĘCIA, WIDEO]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To volkswagen crafter, lekki samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem 4x4 wraz z agregatem wysokociśnieniowym AWP 50/40. Samochód zastąpił lublina. – To pierwszy nowy wóz prosto z fabryki, który trafił nie tylko do naszej jednostki, ale i całe gminy Kornowac – podkreśla Jacek Kuźmiński, prezes OSP Rzuchów, a zarazem radny gminy Kornowac. Jak dodaje, to samochód rozpoznawczo-ratowniczy, który będzie jeździł m.in. do wypadków drogowych.

Dla OSP Rzuchów pozyskanie nowego wozu jest spełnieniem strażackich snów. Na ten dzień czekano w jednostce długo. – Początkowo staraliśmy się o wóz używany, a jako że nadarzyła się okazja na nowy, to nasza radość jest jeszcze większa – mówi prezes Kuźmiński. Koszt pojazdu to nieco ponad 315 tys. złotych. Gmina Kornowac wyłożyła na ten cel 50 tys. złotych. Reszta pochodzi ze środków funduszu sprawiedliwości, którego dysponentem jest minister sprawiedliwości. Inicjatywę wspierał wiceminister sprawiedliwości i poseł na Sejm RP Michał Woś.  

W piątkowe późne popołudnie 8 stycznia nastąpiło powitanie. Wóz do jednostki wjechał w blasku flar, wcześniej strażacy objechali nim wioskę. Oficjalne przekazanie pojazdu ma nastąpić w ciągu kilku tygodni.

Więcej o pozyskanym wozie wkrótce na łamach papierowego wydania "Nowin Raciborskich".

Ludzie:

Jacek Kuźmiński

Jacek Kuźmiński

Radny gminy Kornowac

Michał Woś

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości