Niedziela, 7 marca 2021

imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty

RSS

Patrol

Tragiczny wypadek w Radlinie. Potrącony pieszy zmarł w szpitalu

08.01.2021 14:41 | 1 komentarz | juk

Kierujący peugeotem potrącił przechodzącego przez jezdnię mężczyznę, który na skutek poniesionych obrażeń zmarł w szpitalu. - Apelujemy o ostrożność do kierowców, jak i do pieszych, korzystających z dróg szczególnie w godzinach popołudniowo-wieczornych - przekazują mundurowi.

Tragiczny wypadek w Radlinie. Potrącony pieszy zmarł w szpitalu
Do tragicznego wypadku doszło 5 stycznia przed godziną 22.00 przy ul. Rybnickiej w Radlinie. (fot. ilustracyjne)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

We wtorek (5.01) przed godziną 22.00 przy ul. Rybnickiej w Radlinie doszło do tragicznego w skutkach wypadku z udziałem pieszego. 54-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego poruszając się swoim pojazdem peugeot w kierunku Wodzisławia Śl., potrącił przechodzącego przez jezdnię z lewej strony na prawą 50-latka. Zmarł on w szpitalu na skutek poniesionych obrażeń.

- Będący na miejscu policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wszelkie ślady, które przyczynią się do wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia - informuje Patryk Błasik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl. Dodaje, że kierujący w momencie wypadku był trzeźwy. Obecnie śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu Śl.

Mundurowi apelują do wszystkich kierujących oraz pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności w godzinach popołudniowo-wieczornych. - Pamiętajmy o tym, że nasz czas reakcji oraz ocena sytuacji na drodze w niesprzyjających warunkach pogodowych takich jak mrok, opady i śliska nawierzchnia może się wydłużyć. Niezależnie gdzie jesteśmy, zakładajmy na odzież wierzchnią elementy odblaskowe, które pozwolą kierującym zauważyć nas ze znacznej odległości - przekazuje Patryk Błasik.