Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Patrol

Osiemdziesięciolatek wjechał w małżeństwo na pasach

05.01.2021 11:39 | 3 komentarze | acz

Dziś na ulicy Skłodowskiej w Rybniku doszło do groźnego wypadku na przejściu dla pieszych. Kierujący renault, 86-letni mężczyzna potrącił 73-latka i jego 67-letnią żonę.

Osiemdziesięciolatek wjechał w małżeństwo na pasach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło dzisiaj, około godziny 7.45 w Rybniku na ulicy Marii Skłodowskiej-Curie. 86-letni kierujący renault megane jadąc w kierunku centrum potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 73-latka i jego 67-letnią żonę. Na szczęście ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierujący osobówką został ukarany 500-złotowym mandatem karnym i 10 punktami karnymi.

Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych i zachowanie szczególnej uwagi przed przejściami dla pieszych. Apelujemy o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków pogodowych! Nadchodzące dni na drogach naszego regionu mogą stworzyć wiele zagrożeń, na które kierowcy nie zawsze są przygotowani. Użytkownicy dróg w czasie zmiennej aury muszą mieć świadomość, że na jezdni będzie bardzo ślisko. Padający śnieg, deszcz ze śniegiem albo zamarzająca mżawka stwarzają bardzo duże zagrożenie. W takich warunkach, kierujący pojazdem obowiązany jest zachować szczególną ostrożność.

Wszystko to przemawia za powszechnym używaniem elementów odblaskowych na wierzchniej odzieży niezależnie od wieku. Prawidłowo noszone odblaski powinny być umieszczone na przedniej i tylnej części ubrania, w sposób pozwalający na dostrzeżenie ich w światłach kierujących nadjeżdżających z obu kierunków. Z elementów odblaskowych powinno korzystać każde dziecko poruszające się po drodze, niezależnie od tego, którą częścią drogi się porusza – chodnikiem, poboczem, czy jezdnią.