Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W kamienicy przy Londzina ulatniał się gaz

Strażacy ewakuowali mieszkańców budynku. Młoda kobieta źle się poczuła. Udzielono jej pomocy.

W kamienicy przy Londzina ulatniał się gaz

29 grudnia strażacy z powiatu raciborskiego odnotowali dwie interwencje. Pierwsza dotyczyła rozszczelnienia instalacji gazowej w budynku przy ul. Londzina w Raciborzu (godz. 12.07). Na miejsce skierowano strażaków zawodowych i ochotników, a także pogotowie gazowe. Stwierdzono, że na 2. piętrze faktycznie ulatnia się gaz. Zarządzono ewakuację osób przebywających w budynku.

Następnie udzielono pomocy 29-letniej kobiecie, która słabo się poczuła. Na miejsce dojechali ratownicy medyczni, którzy również udzielili jej pomocy. Ostatecznie okazało się, że 29-latka nie wymagała hospitalizacji.

W międzyczasie strażacy odcięli dopływ gazu i energii elektrycznej do budynku, a także przewietrzyli obiekt. Pracownicy pogotowia gazowego stwierdzili, że do rozszczelnienia instalacji gazowej doszło w jej wewnętrznej części, w związku z tym obowiązek usunięcia awarii spoczął na administracji budynku. Strażacy zalecili, aby nie odkręcać zaworu z gazem do czasu usunięcia awarii.

Druga wtorkowa interwencja strażaków dotyczyła pożaru sadzy w kominie budynku przy ul. Średniej w Samborowicach (godz. 13.04). Do akcji skierowano zawodowców i ochotników, którzy szybko poradzili sobie z ogniem. Obyło się bez strat i osób poszkodowanych.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].