Poniedziałek, 25 stycznia 2021

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Patrol

Epidemia koronawirusa:

Ponad 20 000 złotych strat po pożarze przy Warszawskiej

02.12.2020 09:53 | 0 komentarzy | żet

Strażacy zostali zaalarmowani o dymie wydobywającym się z podłogi...

Ponad 20 000 złotych strat po pożarze przy Warszawskiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

1 grudnia o godz. 18.45 do straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o dymie wydobywającym się z podłogi obiektu przy ul. Warszawskiej w Raciborzu. Strażacy przy użyciu kamery termowizyjnej określili miejsce pożaru, w którym doszło do pożaru maty grzewczej. Po rozebraniu fragmentu podłogi, ugaszono ogień. Wartość strat materialnych oszacowano wstępnie na kwotę 20 tys. zł. Przypuszczalnie przyczyną zaprószenia ognia mogło być zwarcie instalacji elektrycznej.

Dodajmy, że 1 grudnia strażacy interweniowali jeszcze na ul. Słowackiego w Raciborzu, gdzie między drugim a trzecim piętrem zacięła się winda. Wewnątrz znajdowała się jedna osoba. Na miejsce dotarł również konserwator urządzeń dźwigowych. Wkrótce windę uruchomiono, a uwięziona osoba wydostała się na zewnątrz. Nie wymagała pomocy.

1 grudnia doszło również do tragicznego zdarzenia w Bieńkowicach, gdzie kierujący ciągnikiem rolniczym mężczyzna prawdopodobnie doznał zawału serca (piszemy o tym tutaj: Tragedia w Bieńkowicach. Nie żyje kierowca ciągnika).