Poniedziałek, 25 stycznia 2021

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Patrol

Epidemia koronawirusa:

Pracowity weekend jastrzębskich policjantów

24.11.2020 09:20 | 0 komentarzy | acz

W miniony weekend policjanci zrealizowali 76 interwencji. Dotyczyły one m.in. naruszenia bezpieczeństwa i porządku publicznego, osób nietrzeźwych w miejscach publicznych, kradzieży mienia czy zakłócania ciszy nocnej. Zatrzymano kobietę do posiadania środków narkotycznych.

Pracowity weekend jastrzębskich policjantów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jastrzębscy policjanci, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców, patrolują ulice i sprawdzają, czy podmioty, które powinny być zamknięte, bądź których działanie powinno być ograniczone, stosują się do przepisów. Mundurowi sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną stosują się do zaleceń. Pomimo tych wszystkich nowych obowiązków, mundurowi codziennie dbają, aby w naszym mieście było bezpiecznie.

Umundurowani policjanci, wspierając służby sanitarne, przynajmniej raz na dobę sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną domową, faktycznie znajdują się w miejscu kwarantanny oraz czy nie potrzebują pomocy. Zebrane informacje przekazywane są do służb sanitarnych i wojewodów. Sprawdzenie odbywa się w miarę możliwości w pobliżu miejsca kwarantanny, głównie telefonicznie za pomocą służbowego telefonu komórkowego, z odległości umożliwiającej potwierdzenie pobytu osoby w wyznaczonym miejscu-bez bezpośredniego kontaktu z osobami poddanymi kwarantannie. Kontakt z policjantami ma zapewnić bezpieczeństwo zarówno funkcjonariuszom, jak i osobom objętym kwarantanną.

Mundurowi tylko przez weekend zostali wezwani do 76 interwencji. W trakcie wykonywanych czynności zatrzymali 2 osoby do wytrzeźwienia. Policjanci ruchu drogowego obsłużyli 5 kolizji drogowych oraz 3 interwencji związanych z nieprawidłowym parkowaniem. 3 osoby zostały objęte dozorem policyjnym w związku z posiadaniem środków zabronionych. Mundurowi zatrzymali kierowcę, który poruszał się z prędkością 101 km/h w terenie zabudowanym.

Stróże prawa wystawili 11 mandatów oraz 5 wniosków do sądu za niestosowanie się do obowiązujących przepisów w związku z ograniczeniami podczas epidemii.