Piątek, 22 stycznia 2021

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Patrol

Epidemia koronawirusa:

Młoda kobieta odpowie za kradzież rozbójniczą. Poszło o butelkę wódki

13.11.2020 11:54 | 0 komentarzy | acz

Żorski sąd na wniosek śledczych tymczasowo aresztował 29-letnią mieszkankę Żor, która w środę nad ranem dopuściła się kradzieży rozbójniczej. Sprawczyni była agresywna i wulgarna, aby utrzymać się w posiadaniu skradzionej wódki z pięściami rzuciła się na sprzedawczynię.

Młoda kobieta odpowie za kradzież rozbójniczą. Poszło o butelkę wódki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nieco ponad 60 złotych – tyle była warta butelka alkoholu, którą ukradła 29-letnia mieszkanka Żor z jednego ze sklepów alkoholowych. Kiedy sprzedawczyni próbowała ją powstrzymać złodziejka wymierzyła cios w jej twarz. Na szczęście sprawczyni wkrótce została zatrzymana przez policjantów i trafiła do policyjnej celi.

Podczas zatrzymania, podobnie jak w chwili popełnienia przestępstwa, 29-latka była niezwykle agresywna. Wyzywała i obrażała policjantów, groziła im zwolnieniem ze służby, rzucała się i kopała na oślep. W ten sposób też naruszyła nietykalność cielesną jednego ze stróżów prawa.

Kobieta po spędzonej w areszcie śledczym dobie została doprowadzona przed sąd, a ten uwzględniając fakt, że kradzieży rozbójniczej dopuściła się w warunkach powrotu do przestępstwa zdecydował o jej tymczasowym aresztowaniu. 29-latka najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami, za kolejne, popełnione przestępstwo grozi jej nawet do 10 lat więzienia.