Poniedziałek, 25 stycznia 2021

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Patrol

Epidemia koronawirusa:

Groźny wypadek w Żorach

12.11.2020 05:41 | 0 komentarzy | acz

Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło 9 listopada wieczorem w rejonie Alei Jana Pawła II. 30-letni kierowca, pochodzący z województwa świętokrzyskiego, z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w betonowy słup ogłoszeniowy. Mężczyzna trafił do szpitala.

Groźny wypadek w Żorach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 18.00. Jak ustalili policjanci kierowca renault, jadąc Aleją Jana Pawła II w kierunku centrum Żor najpierw zjechał w zatoczkę autobusową, po czym nagle wjechał na lewy pas ruchu, potem przeciął pas zieleni, a następnie skierował się w stronę Traktu Piastowskiego, gdzie nieopodal pomnika uderzył w betonowy słup ogłoszeniowy.

Mundurowi nie zdołali na miejscu porozmawiać z kierowcą i ustalić przyczyny zdarzenia, gdyż mężczyzna był zdezorientowany, a jego stan utrudniał nawiązanie logicznego kontaktu. 30-latek trafił do szpitala, na szczęście żadnej z osób postronnych nic się nie stało.

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę za kierownicą, apelują też do wszystkich pozostałych uczestników ruchu drogowego o przezorność i ostrożność. Jesienna pora niestety nie sprzyja, ani kierowcom, ani niechronionym użytkownikom dróg. Pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania, o wyposażeniu się w odblaski i wzajemnym szacunku na drodze.