Czwartek, 13 maja 2021

imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty

RSS

Patrol

Pościg ulicami Raciborza za motocyklistą

27.10.2020 13:20 | 1 komentarz | żet

Motocyklista zawrócił na widok radiowozu. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Wkrótce do akcji skierowano kolejne patrole drogówki.

Pościg ulicami Raciborza za motocyklistą
Zatrzymany przez policję obywatel Czech i motocykl, na którym próbował umknąć mundurowym.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło 26 października około godz. 11.15 na ulicy Reymonta w Raciborzu. - Wtedy to policjanci z drogówki postanowili skontrolować kierującego motocyklem, który na widok oznakowanego policyjnego radiowozu  zawrócił i zaczął uciekać,  nie zatrzymując się do kontroli drogowej pomimo dawanych  znaków do zatrzymania się  przez umundurowany patrol. Radiowóz ruszył w pościg - informuje nadkom. Mirosław Szymański z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Motocyklista jechał z dużą prędkością. Próbując zgubić radiowozów, łamał przepisy i stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Do akcji skierowano kolejne radiowozy. Ostatecznie ucieczka zakończyła się na ul. Starowiejskiej w Raciborzu. Mężczyzna został zatrzymany i przebadany alkomatem - był trzeźwy.

- Jak się okazało nieodpowiedzialny motocyklista to  39-letni obywatel Czech. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Jego skrajnie ryzykowne i nieodpowiedzialne poczynania zostaną teraz ocenione przez sąd. Grozi mu do 5 lat więzienia - dodaje nadkom. M. Szymański.