Niedziela, 29 listopada 2020

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

Patrol

Epidemia na Śląsku:

Strażacy i mieszkańcy oddali krew przy komendzie PSP w Jastrzębiu

21.10.2020 12:13 | 0 komentarzy | ska

Przy Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju odbyła się już kolejna akcja honorowego oddawania krwi. To już kolejny raz kiedy klub Honorowego Dawcy Krwi PCK przy KM PSP Jastrzębiu-Zdroju zorganizował zbiórkę krwi. Choć to trudny okres w czasie panującej pandemii koronwirusa nie zapomniano o tych, którzy potrzebują życiodajnego płynu jaką jest krew.

Strażacy i mieszkańcy oddali krew przy komendzie PSP w Jastrzębiu
Akcja krwiodawstwa przy jastrzębskiej komendzie przyniosła 25 litrów krwi. fot. KM PSP Jastrzębie-Zdrój
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Strażacy i mieszkańcy oddali krew przy komendzie PSP w Jastrzębiu

- W wydzielonym segmencie budynku tut. Komendy wyposażonym w sprzęt Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Raciborza odbywały się donacje. Należy wspomnieć, że całe przedsięwzięcie odbyło się z zachowaniem zasad higieniczno-sanitarnych tak, by darczyńcy krwi mogli w sposób bezpieczny ją oddać - informuje kpt. Łukasz Cepiel, oficer prasowy KM PSP w Jastrzębiu-Zdroju. 

Wśród wielu strażaków PSP i OSP krew oddał również Komendant Miejski PSP z Jastrzębia-Zdroju st. bryg. Wojciech Piechaczek.

Współorganizatorami akcji byli: klub HDK PCK przy Zakładzie Karnym w Jastrzębiu-Zdroju oraz Młodzieżowy Klub HDK PCK im. Henryka Sławika w Jastrzębiu-Zdroju.

Podziękowania należą się wszystkim uczestnikom akcji niosącym pomoc innym „przelewając własną krew” podczas donacji. Należy tutaj wspomnieć o wspaniałej postawie młodych wychowanków Zespołu Szkół nr 3 w Jastrzębiu-Zdroju, za wzorową postawę i liczny udział w oddawaniu krwi.

To kolejne przedsięwzięcie tut. Klubu HDK PCK przy KM PSP w Jastrzębiu-Zdroju, które cieszy się niezwykłą i ciągle rosnącą popularnością. Świadczą o tym przede wszystkim twarde dane w postaci liczb. Podczas piątkowej akcji zarejestrowało się 65 krwiodawców, a po wypełnieniu ankiety i badaniu lekarskim, krew oddało 54 z nich, dzięki czemu pozyskano niemalże 25 litrów krwi.