Sobota, 28 listopada 2020

imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada

RSS

Patrol

Epidemia na Śląsku:

Znieważyli oraz naruszyli nietykalność cielesną policjantów. Odpowiedzą przed sądem

20.10.2020 12:46 | 15 komentarzy | juk

W Wodzisławiu Śl. grupa kilkunastu osób postanowiła zaprotestować przeciwko obostrzeniom, jakie obowiązują obecnie na terenie całego kraju. Dwóch mężczyzn próbowało utrudnić policyjne czynności, znieważając oraz naruszając nietykalność cielesną mundurowych. Za swoje zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem.

Znieważyli oraz naruszyli nietykalność cielesną policjantów. Odpowiedzą przed sądem
Mężczyźni dopuścili się naruszenia nietykalności cielesnej policjantów, na skutek czego jeden ze stróżów prawa upadając na ziemię, doznał obrażeń ręki.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W minioną sobotę (17.10) w trakcie rozgrywania meczu piłki nożnej bez udziału publiczności pomiędzy Odrą Wodzisław a GKS Tychy II, grupa osób znajdująca się przed stadionem miejskim postanowiła zaprotestować przeciwko obowiązującym obostrzeniom w związku ze stanem epidemii. W związku z niestosowaniem się do obowiązujących przepisów policjanci podjęli czynności służbowe.

- Policjanci zabezpieczający mecz wezwali uczestników protestu do zachowania zgodnego z prawem i stosowania się do obowiązujących obostrzeń - przekazuje Patryk Błasik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl. Dodaje, że dwóch mężczyzn nie chciało stosować się do obowiązku zakrywania ust i nosa, w związku z czym mundurowi podjęli wobec nich czynności służbowe. W trakcie interwencji zaczęli jednak znieważać słownie funkcjonariuszy, a jeden z nich odmówił okazania dokumentu tożsamości. - W związku z niewykonywaniem poleceń wydawanych przez policjantów i brakiem możliwości ustalenia tożsamości, mundurowi zastosowali wobec jednego z mężczyzn środki przymusu bezpośredniego, co nie spodobało się jego koledze, który stosując przemoc, próbował odbić kompana. Obaj mężczyźni dopuścili się naruszenia nietykalności cielesnej policjantów, na skutek czego jeden ze stróżów prawa upadając na ziemię, doznał obrażeń ręki - mówi Patryk Błasik dodając, że mężczyźni zostali natychmiast obezwładnieni i zatrzymani.

Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu Śl. postanowiła o objęciu sprawców dozorem policyjnym oraz poręczeniem majątkowym. Mężczyźni odpowiedzą za znieważenie oraz naruszenie nietykalności cielesnej policjantów, za co grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.