Niedziela, 29 listopada 2020

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

Patrol

Epidemia na Śląsku:

Mężczyzna uwięziony przez śmieci we własnym mieszkaniu w Jastrzębiu

19.10.2020 12:00 | 0 komentarzy | ska

O podobnej interwencji strażaków jeszcze nie słyszeliśmy, ale ta jednak się zdarzyła. Strażacy zostali wezwani na os. 1000-lecia, gdzie w mieszkaniu został uwięziony mężczyzna. Okazało się, że nie może on otworzyć drzwi przez zalegające tam sprzęty i śmieci...

Mężczyzna uwięziony przez śmieci we własnym mieszkaniu w Jastrzębiu
Tak nietypowe interwencje zdarzają się bardzo rzadko. Zbieractwo powodem uwięzienia lokatora
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mężczyzna uwięziony przez śmieci we własnym mieszkaniu w Jastrzębiu

Można powiedzieć, że mężczyzna sam uwięził się w mieszkaniu. Do interwencji strażaków doszło w niedzielę 18 października o godz. 17.04, bo okazało się, że lokator nie potrafi sam otworzyć zabarykadowanych drzwi. Otwierały się one na szerokość zaledwie 15 cm. Składowane przez lata sprzęty i śmieci piętrzyły się we wszystkich pokojach mieszkania do wysokości 1,2 m! 

Jak podkreślają strażacy, podczas interwencji mieli komunikację z mężczyzną, który logicznie odpowiadał na ich pytania. - Działania polegały na usunięciu części śmieci na klatkę schodową i uwolnieniu mężczyzny. Nie wymagał pomocy medycznej - informuje kpt. Łukasz Cepiel, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Jastrzębiu-Zdroju. W uwolnieniu mężczyzny pomógł jeden zastęp w sile pięciu ratowników.