Niedziela, 18 kwietnia 2021

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

Patrol

Fałszywe e-maile o bombach w kopalniach: Wszyscy zgina, wymorduje was to koniec. Eksperci spodziewają się, że to dopiero początek

07.10.2020 10:19 | 0 komentarzy | żet

Centralne Biuro Śledcze Policji informuje, że wiadomość ma bardzo niską wiarygodność i zaleca nie przeprowadzać ewakuacji obiektów oraz instytucji, do których wpłynie mail tej treści (w artykule pełna treść fałszywej wiadomości, uwaga na wulgaryzm).

Fałszywe e-maile o bombach w kopalniach: Wszyscy zgina, wymorduje was to koniec. Eksperci spodziewają się, że to dopiero początek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

"Dojdzie do katastrofy"

JESTEM PRACOWNIKIEM TEJ KOPALNI, POZOSTAWILEM ŁADUNKI WYBUCHOWE I ZASADZI W WIELU MIEJSCACH. DOJDZIE DO KATASTROFY I KOPALNIA SIE ROZPIERDOLI W PYŁ, WSZYSCY ZGINA , WYMORDUJE WAS TO KONIEC - e-maile tej treści wpłynęły 6 października do dwóch kopalni działających na terenie Dolnego Śląska. Wiadomości zostały wysłane z adresu górnictwo@secmail.pro.

CBŚP: Nie ewakuować

Centralne Biuro Śledcze Policji prognozuje, iż maile z adresu @secmail.pro o podobnej treści będą wpływały do innych zakładów i instytucji na terenie kraju.

Zdaniem ekspertów alarmująca wiadomość ma charakter kaskadowy (jest wysyłana automatycznie na wiele adresów) i cechuje ją bardzo niska wiarygodność. W związku z tym CBŚP zaleca nie ewakuować obiektów oraz instytucji, od których wpłyną e-maile z adresu @secmail.pro.

Alarmy bombowe w szkołach i przedszkolach

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie kaskadowe wiadomości o podłożeniu bomb wysyłano do placówek oświatowych w całym kraju. W naszym regionie wpłynęły one m.in. do przedszkoli oraz szkół w Babicach, Chałupkach, Łaziskach, Nędzy, Pawłowie, Raciborzu, Wodzisławiu Śląskim oraz Zawadzie Książęcej.