środa, 3 marca 2021

imieniny: Maryny, Kunegundy, Pakosława

RSS

Patrol

Śmiertelny wypadek na Bema w Rydułtowach [AKTUALIZACJA]

06.10.2020 02:11 | 6 komentarzy | ska

TEKST AKTUALIZOWANY

Około godz. 19.00 w poniedziałek 5 października na ul. Bema w Rydułtowach doszło do śmiertelnego wypadku. Potrącona została kobieta. 

Śmiertelny wypadek na Bema w Rydułtowach [AKTUALIZACJA]
Do wypadku doszło na przejściu dla pieszych na ul. Bema. fot. Wodzisław Śląski i okolice - informacje drogowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Śmiertelny wypadek na Bema w Rydułtowach

Do wypadku doszło na przejściu dla pieszych niedaleko marketu Lidl. Na miejsce wezwano służby ratownicze, strażaków, karetkę i policjantów. Mimo starań ratowników kobiety nie udało się uratować. Policja bada okoliczności wypadku. 

Więcej informacji wkrótce na naszym portalu. 

AKTUALIZACJA:

Poszkodowana to kobieta w wieku 68 lat. Jak informuje prokurator rejonowy w Wodzisławiu Śląskim Marcin Felsztyński, na razie śledczy zapoznają się z materiałem dowodowym, aby przeanalizować okoliczności wypadku. Dla dobra śledztwa szczegółowe informacje o wypadku na razie nie są udzielane. 

Jak udało nam się ustalić, zgłoszenie o wypadku dotarło do komendy PSP w Wodzisławiu Śląsim o godz. 19.01 pierwsi na miejscu zdarzenia byli strażacy z JRG Rydułtowy, którzy zatrzymali ruch pojazdów i udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej oraz rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową z wykorzystaniem defibrylatora AED. Resuscytację przejęli przybyli na miejsce ratownicy pogotowia ratunkowego, a strażacy pomagali im w dalszych czynnościach medycznych. Niestety ostatecznie nie udało się przywrócić funkcji życiowych poszkodowanej. 

Warto dodać, że nie był to jedyny wypadek tego dnia. Wcześniej, około godz. 9.00 policjanci, strażacy i służby medyczne działali również w Marklowicach na ul. Szymanowskiego, gdzie zderzyły się trzy samochody osobowe i poszkodowana została kobieta w wieku 39 lat.