Sobota, 24 października 2020

imieniny: Marcina, Rafała, Arety

RSS

Patrol

Wybuch gazu w centrum Rybnika [FILM]

27.09.2020 08:52 | 0 komentarzy | acz
Ostatnia aktualizacja: 27.09.2020 14:45

Dziś rano przy ulicy Chrobrego doszło do wybuchu gazu. Całe mieszkanie stanęło w ogniu. Są ranni.

Wybuch gazu w centrum Rybnika [FILM]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kilka minut po godzinie 7.00 rybnickie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wybuchu gazu przy ulicy Chrobrego w Rybniku. Kiedy strażacy dojechali na miejsce, całe mieszkanie stało w ogniu.

Ze wstępnych informacji wynika, że możliwą przyczyną wybuchu było rozszczelnienie przewodu łączącego butlę gazową z kuchenką. Na czas akcji ratunkowej ewakuowano mieszkańców bloku. Łącznie 12 osób mogło skorzystać z podstawionego autobusu komunikacji miejskiej. W momencie wybuchu pożaru w mieszkaniu przebywały dwie osoby. - 63-letni mężczyzna został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - mówi Bogusław Łabędzki z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku. Ranna została również 59-letnia kobieta, która została przewieziona do szpitala karetką.

- W akcji ratowniczej brało udział pięć zastępów straży pożarnej. Obecnie śledczy ustalają dokładne okoliczności zdarzenia oraz przyczynę wybuchu gazu, która będzie znana po przeprowadzeniu przez biegłych niezbędnych ekspertyz - mówi Bogusława Kobeszko z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.