Sobota, 24 października 2020

imieniny: Marcina, Rafała, Arety

RSS

Patrol

Strażacy gasili pożar drzewa przy Spokojnej w Jastrzębiu

23.09.2020 12:12 | 0 komentarzy | ska

Dwa zastępy strażaków z JRG Jastrzębie-Zdrój zostały zadysponowane we wtorek 22 września o godz. 20.00 do pożaru drzewa przy ul. Spokojnej. W ogniu stanęła stara lipa. 

Strażacy gasili pożar drzewa przy Spokojnej w Jastrzębiu
Podobne zdarzenie z płonącym wewnątrz drzewem odnotowali w 2018 roku strażacy z Żorach (na zdjęciu). We wtorek 22 września 2020 roku ogień pojawił się w starej lipie przy ul. Spokojnej w Jastrzębiu-Zdroju. fot. arch. KM PSP Żory
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Strażacy gasili pożar drzewa przy Spokojnej w Jastrzębiu

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępów okazało się, że na prywatnej posesji pali się stara lipa. Ogień objął wnętrze pustego pnia. Aby wyeliminować zagrożenie, strażacy ugasili ogień, a następnie ścięli drzewo, które stwarzało niebezpieczeństwo. Mogło przewrócić się na zabudowania. 

Nie była to jedyna interwencja związana z zielenią. Również 22 września, ale o godz. 10.47 strażacy pojechali na al. Jana Pawła II, gdzie wiatr pochylił 4 suche topole nad wjazd do szpitala. Drzewa zostały usunięte. 

Aby pokazać Czytelnikom, jak niecodziennie wygląda pożar wnętrza drzewa, jako zdjęcie poglądowe prezentujemy fotografię z 2018 roku z Żor, kiedy strażacy gasili drzewo podpalone w parku w Baranowicach.