Sobota, 24 października 2020

imieniny: Marcina, Rafała, Arety

RSS

Patrol

Pijany Ukrainiec próbował przekupić policjantów

22.09.2020 12:25 | 0 komentarzy | acz

Policjanci z Mikołowa i Łazisk Górnych zatrzymali pijanego 40-latka, który prowadził dostawczego peugeota. Nietrzeźwy mężczyzna został zatrzymany dzięki reakcji jadącej za nim kobiety, która przez cały czas była w kontakcie z dyżurnym.

Pijany Ukrainiec próbował przekupić policjantów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło wczoraj (21 września) późnym popołudniem. 42-latka jechała trasą między Kobiórem a Gostynią. To właśnie tam zauważyła dostawczego peugeota, którego kierujący zachowywał się podejrzanie. Sposób prowadzenia samochodu wskazywał, że mężczyzna albo źle się czuje, albo jest pod wpływem alkoholu. Kobieta postanowiła więc zadzwonić na policję. Jadąc za peugeotem i utrzymując połączenie z dyżurnym mikołowskiej komendy, cały czas podawała swoją lokalizację, dzięki czemu wysłani na interwencję policjanci od razu namierzyli kierowcę. Początkowo mężczyzna stawiał opór i nie reagował na wydawane przez mundurowych polecenia. W końcu chciał wręczyć stróżom prawa kilkaset złotych, próbując nakłonić ich do odstąpienia od czynności.

40-letni obywatel Ukrainy został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – miał blisko 3 promile. Trafił do policyjnej izby zatrzymań, a jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz usiłowania przekupstwa policjantów. Grozi mu do 10 lat więzienia.