Sobota, 24 października 2020

imieniny: Marcina, Rafała, Arety

RSS

Patrol

Zderzenie 14-letniego rowerzysty z ciężarówką i wypadek w Markowicach

18.09.2020 11:13 | 0 komentarzy | żet

17 września strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji trzy razy, interweniując w Krzyżanowicach i Raciborzu.

Zderzenie 14-letniego rowerzysty z ciężarówką i wypadek w Markowicach
Zdjęcie z kolizji w Krzyżanowicach (fot. OSP KSRG Krzyżanowice).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwsze zgłoszenie dotyczyło prośby o otwarcie mieszkania przy ul. Długiej w Raciborzu, którego lokator nie dawał oznak życia. Gdy strażacy dojechali na miejsce okazało się, że drzwi udało już się otworzyć, stąd ich pomoc nie będzie konieczna.

Następne zgłoszenie to ul. Tworkowska w Krzyżanowicach (godz. 15.05), gdzie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem młodego rowerzysty i kierującego ciężarowym dafem z naczepą. Na miejscu interweniowali strażacy w sile sześciu zastępów (zawodowcy i ochotnicy), policjanci oraz ratownicy medyczni. Strażacy przywrócili jezdnię do stanu użyteczności, ratownicy udzielili pomocy rowerzyście, natomiast policjanci zajęli się ustaleniem przebiegu zdarzenia. Okazało się, że winę za spowodowanie kolizji ponosi kierujący rowerem 14-latek, który nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu ciężarówką mężczyźnie. Rowerzysta został opatrzony przez ratowników medycznych i przekazany pod opiekę rodziców.

Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło na ul. Gliwickiej w Raciborzu (godz. 15.52), gdzie kierujący citroenem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu renault traffic. Sprawca został zabrany do szpitala z podejrzeniem urazu kręgosłupa. Wstępnie zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek.