Sobota, 24 października 2020

imieniny: Marcina, Rafała, Arety

RSS

Patrol

Nielegalne wyścigi zablokowane w Żorach przy Francuskiej

17.09.2020 11:40 | 0 komentarzy | ska

Policjanci z Żor przerwali w niedzielny wieczór zgromadzenie fanów tuningowanych samochodów i nie dopuścili do nielegalnych wyścigów. Nałożyli 11 mandatów, zatrzymali też 5 dowodów rejestracyjnych i jedno prawo jazdy.

Nielegalne wyścigi zablokowane w Żorach przy Francuskiej
Nielegalne wyścigi stwarzają ogromne niebezpieczeństwo dla osób postronnych. Zdjęcie poglądowe. fot. Pixabay
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nielegalne wyścigi zablokowane w Żorach przy Francuskiej

Są zabronione przez prawo, stwarzają zagrożenie, a pomimo to nadal mają spore grono zwolenników. Takie właśnie nielegalne wyścigi miały odbyć się wczoraj późnym wieczorem w Żorach. Na szczęście miejscowi policjanci zdobyli wcześniej informację i w samą porę pojawili się tam, ku niezadowoleniu uczestników zgromadzenia.

- Stróże prawa przyjechali na ulicę Francuską ok. 19.00. Na nielegalne wyścigi czekało tam kilkudziesięciu fanów. Podczas podjętej kontroli mundurowi nałożyli 11 mandatów karnych na łączną kwotę 1800 złotych. Zatrzymali też 5 dowodów rejestracyjnych i jedno prawo jazdy, a także sporządzili wniosek do sądu przeciwko jednemu z uczestników zlotu. Policjanci pod lupę wzięli głównie stan techniczny i wyposażenie pojazdów - relacjonuje asp.sztab. Kamila Siedlarz, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Żorach. 

Interwencję wobec uczestników nielegalnego zgromadzenia, które miało się zakończyć niebezpieczną zabawą, przeprowadzili policjanci z żorskiej drogówki, kryminalni i mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej.