Wtorek, 3 sierpnia 2021

imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema

RSS

Patrol

Motocyklista z pasażerem uciekał przed patrolem policji. "Zgubił" radiowóz w Skrzyszowie

16.09.2020 09:05 | 4 komentarze | art

W poniedziałek 14 września około godz. 19.15 kierowcy poruszający się ul. 1 Maja w Skrzyszowie, w okolicach boiska i szkoły byli świadkami policyjnego pościgu za pędzącym z dużą prędkością motocyklistą, który uciekając przed patrolem policji, zachowywał się na drodze w sposób niebezpieczny.

Motocyklista z pasażerem uciekał przed patrolem policji. "Zgubił" radiowóz w Skrzyszowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kierowca motocykla, który pędził przez Skrzyszów w kierunku północnym, nie zważał na bezpieczeństwo swoje i pasażerki bądź pasażera, którego wiózł ze sobą, a także innych użytkowników drogi. Z dużą prędkością przejeżdżał jednośladem środkiem drogi pomiędzy wymijającymi się samochodami, wyprzedzał w miejscach niedozwolonych. Okazało się, że jego pośpiech i niebezpieczny styl jazdy wiązał się z ucieczką przed policyjnym radiowozem. 

Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że patrol policji podjął próbę zatrzymania motocykla koloru czerwonego w Godowie na ul. 1 Maja, w rejonie sklepu Żabka. Kierowca jednośladu nie zatrzymał się tam do kontroli. - Mimo podjętego pościgu nie udało się go zatrzymać. Motocykl znikł policjantom z pola widzenia w okolicach Skrzyszowa - mówi mł. asp. Patryk Błasik z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl. 

Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia sprawców tego zdarzenia, które, jak mówi nam mł. asp. Patryk Błasik,  będzie traktowane jako przestępstwo.