Sobota, 27 lutego 2021

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Patrol

24.08.2020 10:47 | 0 komentarzy | juk

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi Kędzierzyna-Koźla, który został zatrzymany przez wodzisławskich mundurowych w związku z licznymi kradzieżami katalizatorów z samochodów.

Kradł katalizatory z pojazdów
38-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla przyznał się do kradzieży katalizatorów na terenie powiatu wodzisławskiego oraz Rybnika, których straty opiewają na ponad 8 tys. zł. (fot. KPP w Wodzisławiu Śl.)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prowadzone przez wodzisławskich kryminalnych działania operacyjne doprowadziły do zatrzymania 38-letniego mieszkańca Kędzierzyna-Koźla. Mężczyzna dopuścił się szeregu kradzieży na terenie powiatu wodzisławskiego oraz Rybnika.

20 sierpnia w godzinach porannych policjanci wydziału kryminalnego wodzisławskiej komendy realizowali czynności operacyjne na terenie Kędzierzyna-Koźla w sprawie kradzieży katalizatorów samochodowych z pojazdów zaparkowanych na terenie powiatu wodzisławskiego oraz Rybnika. W efekcie zatrzymali 38-letniego mieszkańca Kędzierzyna-Koźla. - Przestępstwa, których dopuścił się zatrzymany miały miejsce w okresie od 15 października 2019 r. do 6 lutego 2020 r. - wyjaśnia Patryk Błasik z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl. Dodaje, że sprawca przyznał się do zarzucanych mu czynów, których straty opiewają na ponad 8 tys. zł. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.