Sobota, 19 września 2020

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

RSS

Patrol

Zatrzymano poszukiwanego. Szukały go niemieckie służby

14.08.2020 10:40 | 0 komentarzy | acz

Wczoraj około godziny 21.00 raciborscy stróże prawa patrolujący ulice miasta zatrzymali poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania mężczyznę. Do zatrzymania doszło podczas interwencji związanej z zakłóceniem porządku publicznego. O areszt mężczyzny wystąpiła strona niemiecka.

Zatrzymano poszukiwanego. Szukały go niemieckie służby
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mężczyzna swoim zachowaniem ułatwił zadanie policjantom Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego, którzy zostali wezwani na interwencję związaną z zakłóceniem porządku publicznego oraz spożywaniem alkoholu przez grupę osób w miejscu objętym zakazem na jednym z raciborskich osiedli. W trakcie interwencji funkcjonariusze skrupulatnie sprawdzili personalia wszystkich uczestników spotkania, wśród których znajdował się poszukiwany mężczyzna. Raciborzanin przez niemieckim wymiarem sprawiedliwości ukrywał się od 2 lat. Jak ustalili raciborscy stróże prawa, 43-latek przez cały ten czas przebywał na terenie Niemiec gdzie mieszka i pracuje.

Jutro zatrzymany zostanie doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, gdzie podjęte będą decyzje co do zastosowania wobec niego tymczasowego aresztowania i przekazania go stronie niemieckiej.