Niedziela, 20 września 2020

imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny

RSS

Patrol

Wodzisławscy policjanci i strażacy rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie nad wodą

12.08.2020 15:41 | 0 komentarzy | juk

Dzieci spędzające tegoroczne wakacje na półkoloniach, organizowanych przez Gosław Sport Center miały okazję spotkać się z wodzisławskimi mundurowymi. Opowiadali oni o zasadach bezpiecznego korzystania z wolnego czasu w czasie wakacji.

Wodzisławscy policjanci i strażacy rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie nad wodą
Spotkanie policjantów i strażaków z dziećmi odbyło się w ramach akcji pn. Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą. (fot. KPP w Wodzisławiu Śl.)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wodzisławscy policjanci wraz z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śl. odwiedzili dziś (12.08) dzieci spędzające wakacje na półkoloniach zorganizowanych przez Gosław Sport Center. Spotkanie odbyło się w ramach akcji pn. Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą.

- Mundurowi przypomnieli wszystkim o podstawowych zasadach bezpiecznego spędzania wolnego czasu w szczególności na akwenach wodnych. Poruszali również temat bezpieczeństwa dzieci na drodze. Apelowali o noszenie elementów odblaskowych, dzięki którym każdy niechroniony uczestnik ruchu drogowego jest widoczny i tym samym bezpieczny - przekazuje Marta Pydych, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl. Dodaje, że półkoloniści interesowali się specyfiką policyjnej służby i zadawali mnóstwo pytań.

W trakcie spotkania najaktywniejsze osoby nagrodzone zostały ciekawymi gadżetami, a na zakończenie wśród uczestników rozdano odblaski oraz poradniki na temat bezpiecznych wakacji.