Wtorek, 3 sierpnia 2021

imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema

RSS

Patrol

Dom przy Raciborskiej w Rydułtowach stanął w ogniu

10.08.2020 14:19 | 0 komentarzy | ska

W niedzielny wieczór mieszkańcy domu przy ul. Raciborskiej w Rydułtowach zaalarmowali strażaków po tym, jak ogień pojawił się w jednym z pokoi. W akcji gaśniczej udział brało 7 zastępów strażaków.

Dom przy Raciborskiej w Rydułtowach stanął w ogniu
Ogień strawił wyposażenie jednego z pokoi oraz drewniany strop budynku. fot. Wodzisław Śląski i okolice - informacje drogowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dom przy Raciborskiej w Rydułtowach stanął w ogniu

Zgłoszenie do strażaków wpłynęło o 19.27. Mundurowi pojechali na miejsce zdarzenia, gdzie wezwano także zespół pogotowia ratunkowego. Palił się dom przy ulicy Raciborskiej, tuż przy skrzyżowaniu z ulicą Bema i Wolności. Jedna osoba została lekko ranna, ale po udzieleniu jej pierwszej pomocy nie było konieczności hospitalizacji. - Spaliło się wyposażenie jednego pokoju oraz drewniany strop nad tym pokojem. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia – informują wodzisławscy strażacy. Na miejscu działało pięć zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz dwa zastępy OSP.

W niedzielę strażacy z wodzisławskiej komendy odnotowali także pożar ścierniska w Skrzyszowie. Przeprowadzono tam szybką akcję gaśniczą, co zażegnało niebezpieczeństwo rozprzestrzenienia się pożaru.