Niedziela, 20 września 2020

imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny

RSS

Patrol

Zmęczenie powodem wypadku na autostradzie

07.08.2020 11:11 | 3 komentarze | juk

Prawdopodobną przyczyną zdarzenia na autostradzie A1 było zmęczenie i w efekcie zaśnięcie kierowcy osobówki. W samochodzie podróżowała 4-osobowa rodzina z Włoch.

Zmęczenie powodem wypadku na autostradzie
Prawdopodobną przyczyną wypadku była zmęczenie kierującego citroenem, który zasnął za kierownicą i uderzył w tył poprzedzającego go samochodu ciężarowego. (fot. KPP w Wodzisławiu Śl.)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wodzisławscy śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności wczorajszego (6.08) wypadku na autostradzie A1 w Mszanie. Przypomnijmy, że według wstępnych informacji w wypadku zostały poszkodowane osoby podróżujące samochodem osobowym. Wśród rannych było małe dziecko.

Jak ustalili mundurowi, podróżująca w stronę Łodzi samochodem osobowym marki citroen rodzina z Włoch nagle uderzyła w lewe tylne naroże naczepy ciężarowej, w wyniku czego kierujący osobówki stracił panowanie nad pojazdem i dachował. - Trzy osoby podróżujące citroenem zostały zabrane do rybnickiego szpitala - mówi Marta Pydych, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl. - Najmłodsze - półroczne dziecko przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Katowicach-Ligocie - dodaje.

Policjanci sprawdzili trzeźwość obu kierowców. Okazało się, że 58-letni kierowca ciężarówki, który jest obywatelem Litwy, znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. - Prawdopodobną przyczyną wypadku była zmęczenie kierującego citroenem, który zasnął za kierownicą i uderzył w tył poprzedzającego go samochodu ciężarowego - informuje Marta Pydych. Nad ustaleniem dokładnych przyczyn i okoliczności tego zdarzenia pracują teraz wodzisławscy śledczy.