Sobota, 6 marca 2021

imieniny: Jordana, Róży, Kolety

RSS

Patrol

Złodzieje uciekli do lasu. Długo nie cieszyli się wolnością

05.08.2020 21:16 | 0 komentarzy | żet

Policjanci z Raciborza zatrzymali trzech sprawców zuchwałej kradzieży. Poszkodowany stracił samochodowe radio, głośnik oraz dwie wędki. Część skradzionych przedmiotów udało się odzyskać.

Złodzieje uciekli do lasu. Długo nie cieszyli się wolnością
Dwóch sprawców kradzieży (na zdj.) udało się zatrzymać w dniu popełnienia przestępstwa. Trzeci złodziej wpadł w ręce Policji dwa dni później.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W poniedziałek 3 sierpnia około godziny 17.50 dyżurny raciborskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży radia samochodowego, głośnika bluetooth oraz dwóch wędek pozostawionych w pojeździe przy ulicy Dębowej w Rzuchowie. Pokrzywdzony w pobliżu swojego samochodu widział trzech mężczyzn, którzy na jego widok uciekli do lasu. Mężczyzna przekazał policjantom rysopis sprawców. Mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania złodziei.

Funkcjonariusze rozpytując napotkane osoby ustalili, że sprawcy mogli zbiec na teren sąsiedniego powiatu. Dyżurny raciborskiej komendy poinformował o tym dyżurnych z komisariatów Policji w Gaszowicach oraz Pszowie. Po chwili raciborscy mundurowi na terenie Czernicy (powiat rybnicki) zauważyli dwóch sprawców, którzy po pieszym pościgu zostali zatrzymani. Okazali się nimi 20-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego oraz 31-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego. Wartość skradzionych przedmiotów to 750 zł. Część z nich została odzyskana.

5 sierpnia kryminalni z Raciborza ustalili tożsamość i zatrzymali trzeciego ze sprawców związanego z przestępstwem. To 20-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego. Cała trójka usłyszała zarzut kradzieży. Maksymalny wymiar kary za popełnione przez nich przestępstwo to pięć lat więzienia. O dalszym losie oskarżonych zadecyduje prokurator oraz sąd.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet