Piątek, 27 listopada 2020

imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

RSS

Patrol

Epidemia na Śląsku:

Pożar fiata na mycie i dachowanie renault w Jankowicach

04.08.2020 10:51 | 0 komentarzy | żet

3 sierpnia strażacy z powiatu raciborskiego odnotowali osiem interwencji dot. zdarzeń w Jankowicach, Górkach Śląskich, Raciborzu, Rudach oraz Samborowicach.

Pożar fiata na mycie i dachowanie renault w Jankowicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Trzy interwencje dotyczyły usuwania gniazd owadów, które zagrażały ludziom (Górki Śl. ul. Nowa, Racibórz ul. Emilii Plater, Rudy ul. Kozielska). Ponadto strażacy zabezpieczyli miejsce lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przy ul. Mikołaja w Krzanowicach (godz. 15.38), a także wyruszyli do Samborowic na ratunek psa, który zaklinował się w ogrodzeniu (zwierzę zostało uwolnione przed przyjazdem strażaków). Jedna interwencja polegała na usunięciu konara zwisającego nad chodnikiem przy ul. Opawskiej w Raciborzu (nieopodal skrzyżowania z ulicą Lwowską).

O godz. 16.59 zastęp zawodowców udał się na ulicę Jana Pawła II w Raciborzu, gdzie w płomieniach stanął fiat punto. Pożar wybuchł w komorze silnika samochodu. Strażacy ugasili go. Prawdopodobnie przyczyną zaprószenia ognia była usterka. Wartość strat materialnych oszacowano na kwote 1,5 tys. zł.

Ostatnia poniedziałkowa interwencja strażaków polegała na zabezpieczeniu miejsca kolizji drogowej, do której doszło na ulicy Raciborskiej w Jankowicach (godz. 19.39). Ze wstępnych ustaleń wynika, że osoba kierująca renault clio na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, który następnie dachował. Pierwszej pomocy udzielono 30-letniej kobiecie. Prawdopodobnie nie odniosła poważniejszych obrażeń. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 4 tys. zł.