Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Patrol

Obywatelskie zatrzymania pijanych kierowców

04.08.2020 09:17 | 3 komentarze | juk

W miniony weekend policjanci z wodzisławskiej komendy zatrzymali czterech pijanych kierowców, wśród których były dwie kobiety. W udaremnieniu im dalszej jazdy pomogli mieszkańcy.

Obywatelskie zatrzymania pijanych kierowców
W miniony weekend mundurowi zatrzymali czterech pijanych kierowców poruszających się na terenie powiatu wodzisławskiego. (fot. zdjęcie ilustracyjne)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W piątek (31.07) policjanci z ruchu drogowego pojechali do Mszany na ul. 1 Maja, gdzie obywatel ujął nietrzeźwą kierującą. Z jego relacji wynikało, że wyjeżdżając z urzędu gminy, zauważył pojazd marki mercedes, którego kierująca poruszała się w kierunku Turzy Śl. całą szerokością jezdni. Kierowca, mając podejrzenie, że kobieta może być pod wpływem alkoholu, udaremnił jej dalszą jazdę i powiadomił policję. Nie mylił się. 59-latka miała w organizmie 2,5 promila alkoholu. Straciła już prawo jazdy. Tego samego dnia przy ul. Wodzisławskiej w Turzy Śl. mundurowi zauważyli pojazd marki opel, którego kierująca według wcześniejszego zgłoszenia może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Policjanci widzieli jak, kierująca traci panowanie nad pojazdem i uderza w ogrodzenie posesji. 41-latka "wydmuchała" ponad dwa promile. Kobiecie zatrzymano niezwłocznie prawo jazdy.

W sobotę (1.08) przed godziną 11.00 policjanci udali się do Olzy na ulicę Dworcową, gdzie kierujący skodą miał znajdować się w stanie nietrzeźwości. Podczas dojazdu na miejsce patrol napotkał pojazd w Gorzycach na ul. Bogumińskiej. 46-letni kierowca został przebadany na zawartość alkoholu z wynikiem 1,5 promila. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

W niedzielę (2.08), przed godz. 22.00 patrol z rydułtowskiego komisariatu zatrzymał nietrzeźwego kierującego, który jechał na motorowerze i się przewrócił. W związku z raną na głowie pogotowie zdecydowało o przewiezieniu kierowcy na izbę przyjęć. Mężczyzna był pijany. Miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu.


Mundurowi apelują do kierowców o rozsądek i rozwagę. - Kolejne obywatelskie zatrzymania pijanych kierowców w naszym powiecie to dowód na ogromne wsparcie działań wodzisławskiej policji a odwaga w podejmowaniu odpowiednich reakcji zasługuje na najwyższe uznanie. Pamiętajmy. Jeśli widzisz jakieś przestępstwo, zareaguj, bo gdy nie reagujesz, to znaczy, że akceptujesz tak stan rzeczy - mówi Marta Pydych, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl.