Piątek, 25 września 2020

imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława

RSS

Patrol

100 000 zł strat po pożarze kombajnu i prasy do słomy

03.08.2020 09:41 | 0 komentarzy | żet

Podczas minionego weekendu 31 lipca - 2 sierpnia strażacy z powiatu raciborskiego ugasili dwa pożary, do których doszło podczas prac polowych.

100 000 zł strat po pożarze kombajnu i prasy do słomy
Akcja gaśnicza w Pietrowicach Wielkich (fot. OSP Pietrowice Wielkie/Facebook).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwszą interwencję tego typu odnotowano 1 sierpnia o godz. 16.39 przy ul. Zbożowej w Raciborzu (Ocice). Zapaliła się tam prasa do słomy. Na miejsce skierowano zastępy zawodowców i ochotników, które ugasiły pożar. Wartość strat materialnych oszacowano wstępnie na kwotę 80 tys. zł. Przyczyną zaprószenia ognia była najprawdopodobniej wada mechaniczna urządzenia.

Z kolei 2 sierpnia o godz. 14.52 strażacy odebrali zgłoszenie o pożarze kombajnu na polu przy ul. Żeromskiego w Pietrowicach Wielkich. I tym razem pożar został ugaszony, jednak nie obyło się bez strat materialnych, których wartość oszacowano na kwotę 20 tys. zł. Strażakom udało się uratować mienie o wartości 100 tys. zł. W tym przypadku przyczyną zaprószenia ognia było zatarcie łożyska.

Dodajmy, że podczas minionego weekendu strażacy ugasili jeszcze dwa pożary - śmietnika przy ul. Markowickiej (1 sierpnia, godz. 21.58; przypuszczalna przyczyna to podpalenie) oraz hulajnogi elektrycznej przy ul. Chełmońskiego w Raciborzu (2 sierpnia, godz. 12.48, do pożaru doszło podczas ładowania urządzenia, wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 1 tys. zł).