Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nawałnica przysporzyła pracy strażakom

W dniach 17-19 lipca strażacy wyjeżdżali do akcji trzynaście razy. Połowa interwencji dotyczyła usuwania skutków nawałnicy, która w sobotę przeszła przez powiat.

Nawałnica przysporzyła pracy strażakom
Zdjęcie poglądowe (fot. OSP Rzuchów).

17 lipca strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji tylko raz. Około godz. 12.30 odebrali zgłoszenie o kocie, który wszedł pod maskę samochodu zaparkowanego przy ul. Słowackiego w Raciborzu. Ostatecznie zwierzę wywabiono przy użyciu przysmaku.

18 lipca rozpoczął się do strażaków od udrożnienia rury przepustowej zbiornika zlokalizowanego przy ul. Górnej w Raciborzu (godz. 10.10). Następna interwencja polegała na zmyciu 350-metrowej plamy oleju z jezdni ulicy Mickiewicza w Rudniku (godz. 14.03).

Kolejne zgłoszenia dotyczyły konieczności usunięcia skutków nawałnicy, która przetoczyła się przez powiat. Strażacy usunęli zerwane przez wiatr anteny (Racibórz ul. Opawska) oraz nadłamane lub powalone konary (Racibórz ul. Chorzowska, Racibórz ul. Opawska, Cyprzanów ul. Dolna - tutaj gałęzie zerwały przewody elektryczne i energetyczne, które zabezpieczono do przyjazdu pogotowia energetycznego). Ponadto konieczne było wypompowanie wody z zalanego wodą rowu melioracyjnego przy ul. Raciborskiej w Kornowacu, a także piwnicy przy ul. Rybnickiej w Raciborzu.

O godz. 16.46 odebrano również zgłoszenie, że zalana przez wodę DW 935 jest nieprzejezdna (Racibórz ul. Rybnicka). Strażacy poinformowali o zdarzeniu kierownika robót budowlanych, które są prowadzone w tym miejscu. W międzyczasie policjanci wyznaczyli objazdy.

19 lipca strażacy-ochotnicy zabezpieczyli imprezę motoryzacyjną przy pałacu w Sławikowie.  Strażacy zawodowi udali się o godz. 14.17 na ul. Rudzką w Raciborzu, gdzie zalewane było jedno z mieszkań w budynku wielorodzinnym. Strażacy zakręcili zawór z wodą.

Ostatnia interwencja dotyczyła tragicznego zdarzenia, do którego doszło na ul. Bosackiej w Raciborzu. Młody raciborzanin prawdopodobnie wyskoczył z okna na szóstym piętrze pensjonatu. Mężczyzna zginął na miejscu (więcej informacji: Tragedia w Raciborzu. Nie żyje 27-latek, który wyskoczył z szóstego piętra).

20 lipca o godz 00.28 strażacy udali się na ul. Żółkiewskiego, gdzie miało dojść do zadymienia mieszkania. Okazało się, że źródłem dymu była pozostawiona na kuchence gazowej potrawa. Obyło się bez strat i osób poszkodowanych.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].