Poniedziałek, 10 sierpnia 2020

imieniny: Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

RSS

Patrol

21 zarzutów dla oszusta z Raciborza. Wyłudził ponad 130 000 złotych

10.07.2020 09:42 | 0 komentarzy | żet

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą raciborskiej policji zebrali materiał dowodowy, pozwalający na przedstawienie 21 zarzutów 58-letniemu mieszkańcowi Raciborza z art 286 Kodeksu Karnego (oszustwo).

21 zarzutów dla oszusta z Raciborza. Wyłudził ponad 130 000 złotych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą uzyskali w połowie 2015 roku informacje o osobie zajmującej się licznymi oszustwami na szkodę osób prywatnych zam. w powiecie raciborskim i ościennych jak również jak również podmiotów gospodarczych. Przestępczy proceder polegał na pobieraniu zaliczek na poczet zakupu, montażu drzwi, okien oraz niepłaceniu firmom za pobrany towar. Reasumując podejrzany prowadząc swoją działalność gospodarczą nie wywiązał się z podpisanych umów i po otrzymaniu powierzonych środków finansowych z dnia na dzień kontakt się z nim urwał - informuje raciborska Policja.

Z uwagi na skomplikowanie i wielowątkowość, a także ukrywanie się sprawcy, policjanci pracowali nad sprawą kilka lat. W tym czasie wykonano szereg czynności procesowych oraz zmierzających do ustalenia miejsca pobytu ukrywającego się podejrzanego. Ustalono, że mężczyzna w okresie od grudnia 2014 do września 2015 roku oszukał wielu zleceniodawców oraz firm, u których zamówił towar. Tym sposobem wyłudził około 130 tysięcy złotych.

Zatrzymany to 58-letni mieszkaniec Raciborza. Mężczyzna przyznał się do 21 zarzutów oszustwa. Maksymalny wymiar kary za popełnione przez niego przestępstwo to 8 lat więzienia.

- Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w trakcie prowadzonego postępowania od podejrzanego dokonali zabezpieczenia majątkowego na kwotę kilkudziesięciu tysięcy - dodaje KPP w Raciborzu.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet