Piątek, 27 listopada 2020

imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

RSS

Patrol

Epidemia na Śląsku:

W ciągu 5 lat nielegalnie wydobyli 20 tys. ton kruszywa

26.06.2020 11:48 | 9 komentarzy | juk

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wodzisławskiej policji skierowali akt oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom podejrzanym o wydobywanie kopalin ze złóż bez wymaganej koncesji.

W ciągu 5 lat nielegalnie wydobyli 20 tys. ton kruszywa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mundurowi zwalczający przestępczość gospodarczą z wodzisławskiej komendy zakończyli właśnie śledztwo w sprawie wydobywania kopalin ze złóż bez wymaganej koncesji na działkach usytuowanych w Wodzisławiu Śl. W przestępczy proceder zamieszanych była trójka mężczyzn w wieku: 37, 40 i 63 lat.

- Nielegalny proceder trwał blisko 5 lat - przekazuje Marta Pydych, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl. - W tym czasie sprawcy wydobyli łącznie blisko 20 tys. ton kruszywa. Skala, z jaką działali, pozwoliła na zabezpieczenie majątku podejrzanych o łącznej wartości 650 tys. zł - dodaje.

W toku postępowania wodzisławskich mundurowych zgromadzono materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie prokuratorskich zarzutów podejrzanym w zakresie nielegalnej eksploatacji oraz przywłaszczenia mienia należącego do Skarbu Państwa. Za popełnione przestępstwo podejrzanym grozi do 3 lat więzienia

fot. KPP w Wodzisławiu Śl.