Czwartek, 17 czerwca 2021

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Patrol

Dzięki dociekliwości dzielnicowego znaleziono wandala

24.06.2020 17:46 | 3 komentarze | juk

Policjanci z rydułtowskiego zespołu patrolowego zatrzymali 20-latka podejrzanego o wybicie szyby wystawowej. To dociekliwość i czujność dzielnicowego przyniosła pożądany skutek i przyczyniła się do ustalenia sprawcy.

Dzięki dociekliwości dzielnicowego znaleziono wandala
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wczoraj (23.06) mundurowi z Komisariatu Policji w Rydułtowach otrzymali zgłoszenie o wybiciu szyby wystawowej przy ul. Ofiar Terroru. W pierwszej kolejności policjanci pojechali zabezpieczyć monitoring, na miejsce wysłano także grupę dochodzeniowo-śledczą, która dokonała oględzin miejsca zdarzenia.

- Niejednokrotnie najważniejszy przy ustalaniu szczegółów zdarzenia jest obchód posesyjny - wyjaśnia Marta Pydych, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl. Dodają, że takie działania wykonują dzielnicowi, bo to oni mają największą wiedzę na temat charakteru przydzielonego im rejonu służbowego. - Dzielnicowy zaczął od przeprowadzania rozmów z mieszkańcami i pracownikami handlowymi na ulicy, do której doszło do przestępstwa. Jego dociekliwość pomogła w ustaleniu okoliczności zdarzenia - mówi Marta Pydych. Policjant dowiedział się, że w nocy widziano mężczyznę, który chodził po chodniku z tłuczkiem do mięsa. Z kolei inni mieszkańcy zwrócili uwagę na dwóch mężczyzn, którzy głośno zachowywali się na ławce i jeden z nich trzymał w ręku jakiś przedmiot. - Zdobyte podczas obchodu informacje pozwoliły dzielnicowemu na szybkie ustalenie sprawcy. W efekcie jego dociekliwej i skutecznej pracy 20-latek odpowiedzialny za zniszczenie mienia został zatrzymany jeszcze tego samego dnia - informuje rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl. Mężczyzna przyznał się do zarzutu. Nie tylko odpowie za akt wandalizmu, za który grozi mu do 5 lat więzienia, ale też będzie musiał pokryć koszty naprawy.